ЗОШТО Bluetooth звучник е најдобар избор за спорт

Дизајниран за музика која ќе се движи

Знаеме што значи спортот во вашиот секојдневен живот -Climbing и други спортови може да биде одличен начин да се подобри вашата фитнес, подобрување на вашата самодоверба и телесната тежина. И знаеме што значи музика, исто така. Музиката спречува монотонијата и рабници надвор од забава да ви ги фокусирани. Ритамот што горива вашиот спорт. И тоа е причината зошто создавање на најдобрите безжичен звучник е нашата страст.

 

Ние дизајн на нашите Bluetooth звучник за да се логирате на движење и музика, затоа што тие се подобри заедно. Најмногу склопот на тип на звучници се безжични звучници кои имаат многу предности. Што може да биде подобро од удобно се искачи или да трчаат? Тоа е она што ќе имате кога не постојат кабли и жици заплеткуваат во вашето тело. Со вашата омилена музика игра, вашата работа надвор добива повеќе интересни и интензивна. Постојат дури и бучава од отказ на Bluetooth звучници и ги звучници кои можете да се обидете додека се качувале или трчање.

 

Многу Bluetooth звучник се дури и специјално дизајниран за употреба фитнес, фали пот-бесплатен, солиден црева, како и внатрешни батерии кои живеам дури и најпознатите лудо вежбање.

 

 

98a58999

YIMI ЗА ИНДУСТРИСКА ОГРАНИЧЕНА


YIMI Индустриски Ограничена основана во 2009 година во Шенжен, Кина и, главно, произведува електронски производи, вклучувајќи Bluetooth звучник и моќ банка. YIMI се придржува кон обезбедување на високо квалитетни производи и услуги за клиенти врз основа на принцип врвен квалитет и прифатлива цена, за да се задржи клиентите доживува вредностите донесе од страна на нашите производи.
Зошто Изберете нас

 • дизајн
  1

  дизајн

  Многу производи кои ги произведуваме е дизајниран од страна на нашите R & D тим. Различни дизајни и опции се развиваат врз основа на потребите на пазарот и / барања. Ние ќе продолжиме да им помогнам на границите!
 • Квалитет
  2

  Квалитет

  Во еден свет преплавен со суб-стандардни евтино направени безжични звучници, ние сме посветени на квалитет. Ние работевме напорно за да се најде најдобрите начини да им обезбедиме на нашите клиенти со прифатлива највисок звук и совршена стерео звук и разумни прилагоди решенија без жртвување на квалитетот на нашите услуги.
 • Сервис
  3

  Сервис

  Нашите процеси им помогне на реализација consistentand супериорна услуга за нашите клиенти. Ние секогаш барате решение и да се обезбеди никој не остава разочарани.

Топла Продажба на производи

Ние навистина имаат за цел да се создаде производи ќе љубов

апликација

Отсјај во боја Bluetooth звучник

Креирање совршен амбиент бара два важни елементи - право осветлување и пријатна музика.

Ние
имаат најдобрите LED Bluetooth звучници со светилки кои создаваат 360 ° lightshow и дава врвен квалитет на звукот во исто време. Овие звучници се опремени со LED светла тој циклус, преку повеќе бои и изгледа навистина зачудувачки - тие се одлични за надворешни страни, собири и кампување каде што вашите пријатели и семејството може да слушате музика и да уживате во LED спектакл, како и.

Исто така
, на говорникот доаѓа со моќ банка функција која го направи животот многу полесно за вас.

Прочитај повеќе

LED дисплеј моќ банка 10000mAh

Тенок и стилски дизајн кој ќе го следи каде и да одите

Прочитај повеќе

Сугурност изградена за спортисти.

Доставување моќен звук кој останува тури низ најтешките вашето вежбање.

Прочитај повеќе

нашите партнери

Сакаат да работат со САД

Испрати